Рецепти

Оплата шкільного харчування “Аксіома” через особистий кабінет

Аксіома – це процесинговий центр. Його головним завданням є автоматизація обліку в дошкільних закладах (наприклад, дитячих садках), у школах та шкільних гуртках/секціях, а також в університетах та інших вузах. За допомогою сервісу батьки можуть бути впевнені у безпеці своїх дітей, контролювати їхню відвідуваність. Також однією з переваг системи є перехід до безготівкового розрахунку: гроші, перераховані на рахунок, можуть бути витрачені дитиною лише за призначенням. Завдяки сервісу харчування дітей завжди буде під контролем.

У рамках проекту установи оснащуються спеціальним обладнанням (касовими пристроями, турнікетами тощо), які взаємодіють із картками учнів. Мається на увазі інформування батьків за допомогою SMS, e-mail або повідомлень у мобільному додатку. Проект працює у 24 суб’єктах України та є одним з найбільш популярних у даній сфері. Регулярно учасниками програми стають нові школи, вищі навчальні заклади, дошкільні заклади.

Аксіома Харчування: вхід до особистого кабінету батька

Щоб увійти в особистий кабінет батька, слід відвідати веб-ресурс https://www.avsu.ru/, клацнути «Вхід» у верхньому горизонтальному меню, і на сторінці, що відкрилася, вибрати відповідний пункт. Далі на екрані з’явиться авторизаційна форма, яку потрібно внести індивідуальні реквізити. Потрапити на сторінку входу також можна за прямим посиланням, прописавши в адресному рядку https://www.avsu.ru/loginparent/.

Зайшовши до особистого кабінету, батьки отримують можливість поповнювати баланс, відстежувати, як харчується дитина, а також не турбуватися про те, що їхнє чадо залишиться голодним, бо вранці не взяв грошей на оплату обіду в їдальні. Унікальність Аксіома Харчування полягає ще й у тому, що як тільки школяр робить замовлення у їдальні, у персональному розділі миттєво з’являється відповідна інформація.

Проект є своєрідною гарантією того, що грошові кошти, що їх вносять батьки на харчування дітей, будуть витрачатися на повноцінні обіди, а не на чіпси або шоколадні батончики. Фактично дитина не контактує з готівкою. Операції здійснюються з використанням спеціальної картки.

Опис програми

Перейшовши в особистий кабінет, Ви зможете відстежувати корисну інформацію про найближчий дитячий садок, школи та спортивні секції, гуртки. Такі дані дозволять розширити ваш кругозір і можуть сприяти новим векторам розвитку вашого чада.

Важливим аспектом є те, що Ви зможете оплачувати харчування в школі (і не тільки) безпосередньо, завдяки широкій підтримці автоматизованих систем платежів.

Програма вже успішно зарекомендувала себе у таких великих містах: Нижній Новгород, Рязань, Магнітогорськ. Ці міста стали одними з перших, де додаток аксіома успішно прижився, привносячи інформативність та комфорт його користувачеві! Відгуки реальних людей підтверджують затребуваність та необхідність впроваджувати нові технології у процес навчання та складання дозвілля для дітей!

Особистий кабінет співробітника Аксіома Харчування

Особистий кабінет співробітника Аксіома Харчування створений спеціально для працівників навчальних закладів. Щоб потрапити до нього, власнику персонального розділу необхідно відкрити сайт проекту, вибрати відповідний варіант входу та вказати індивідуальні ім’я та пароль. Пряме посилання на авторизаційну сторінку виглядає так: https://www.avsu.ru/loginteacher/.

Програма Аксіома Харчування почала діяти у 2009 році. За 10 років її існування до проекту приєдналося безліч українських шкіл, дитячих садків, ВНЗ та розвиваючих гуртків. Безперечним плюсом став той факт, що працівникам їдалень більше не доводиться безпосередньо контактувати з купюрами, що автоматично покращує якість обслуговування, гарантуючи при цьому дотримання санітарних нормативів.

Віжен-Софт: Харчування в школі

Спеціальна ціна 11500 грн.

Програмний продукт «Віжен-Софт: Харчування в школі» відповідає всім вимогам, що висуваються до програм автоматизації організації харчування учнів у загальноосвітніх закладах, установах початкової та середньої професійної освіти, а саме:

  • Містить довідник продуктів із зазначенням харчової цінності, вітамінів та мінералів, відсотка відходів при холодній обробці.
  • Містить велику картотеку, понад 1 800 страв, із зазначенням рецептури, технології приготування та посилання на збірку рецептур. По кожній страві можна вивести на друк технологічну карту зі значеннями харчової цінності, вітамінів та мінеральних речовин, з урахуванням термічної обробки (

    ).

  • Дозволяє формувати меню на кожен день для всіх категорій, що харчуються, з наступним виведенням на друк наступних документів:
  • Меню для учнів (

    ,

    );

  • Вимоги-накладні на відпуск продуктів зі складу (

    );

  • Денний забірний лист (

    ,

    );

  • Калькуляційні картки (

    );

  • Акт реалізації (

    ,

    );

  • Меню-вимога на видачу продуктів харчування формату А4 та А3 (зразок:

    ,

    );

  • Меню-розкладка (

    ).

  • Дозволяє формувати меню під необхідну кількість продуктів, у тому числі «під залишок», з одночасним автоматичним коригуванням продуктів у стравах та перерахуванням виходу страв.
  • Розраховувати по циклічному меню потрібну кількість продуктів для замовлення, з урахуванням залишку продуктів на складі.
  • Вести складський облік продуктів харчування, у тому числі за договорами з постачальниками (за лотами), та формувати такі аналітичні звіти:
  • Відомість виконання договору поставки продуктів харчування (зразок:

    ,

    );

  • Відомість по постачальникам (

    );

  • Звіт з залишків на складі (

    );

  • Оборотна відомість за довільний період ();
  • Журнал обліку продуктів харчування, із зазначенням початкового залишку, надходження та списання продуктів, та кінцевого залишку (

    ).

  • Розрахунок середньої вартості харчування (вартості дня) (

    ).

  • За будь-який період формувати:
  • Бракеражний журнал сирий (

    ) та готової продукції (

    );

  • Відомість виконання норм продуктового набору (накопичувальна відомість) (

    );

  • Відомість виконання норм споживання харчових речовин, вітамінів та мінералів (

    ).

  • Вивантажувати інформацію про рух продуктів у бухгалтерську програму “1С: Бухгалтерія 7.7”, “1С: Бухгалтерія 8.2”, “1С: Бухгалтерія 8.3” та “Парус-Бюджет”.

основні переваги

  • Готовий до використання довідник страв з можливістю коригування рецептур та доповнення своїми стравами.
  • Можливість створювати страви за технологією «страви у страві».
  • Можливість працювати за десятиденним меню, яке використовується в установі.
  • Можливість формувати меню під необхідну кількість продуктів, у тому числі «під залишок», з одночасним автоматичним коригуванням продуктів у стравах та перерахуванням виходу страв.

Використовувана література

  • Збірник рецептур на продукцію для учнів у всіх освітніх установах / за редакцією М.П. Могильного та В.А. Тутельяна.-М.: ДеЛі принт, 2011.-544с.
  • Збірник методичних рекомендацій щодо організації харчування дітей та підлітків у закладах освіти Дніпроа. СПб.:Мова, 2008 – Управління соціального харчування Уряду Дніпроа, ГОУ ВПО СПбТЕІ кафедра технології та організації харчування.
  • СанПіН 2.4.5.2409-08 Санітарно-епідеміологічні вимоги до організації харчування учнів у загальноосвітніх закладах, установах початкової та середньої професійної освіти
  • Таблиці хімічного складу та калорійності українських продуктів харчування: Довідник. М.: Делі принт, 2008 – Тутельян В.А., Скуріхін І.М.

Вартість програми

Однокористувацька версія

Однокористувацька версія програми «Віжен-Софт: Харчування в школі» може бути встановлена ​​лише на один комп’ютер. Для роботи з однією програмою на різних комп’ютерах одночасно (наприклад, комірнику та медсестрі) необхідно використовувати розраховану на багато користувачів версію програми.

Вартість однокористувацької версії програми «Віжен-Софт: Харчування в школі» складає 22 000 гривень

. До 30.11.2019 діє спеціальна ціна 11 500 гривень. Дана пропозиція не діє біля м. Дніпроа.

Розрахована на багато користувачів версія

Розрахована на багато користувачів версія програми дозволяє працювати з однією програмою на різних комп’ютерах, об’єднаних в локальну мережу.

Вартість розрахованої на багато користувачів версії програми «Віжен-Софт: Харчування в школі» складає 32 000 гривень

. До 30.11.2019 діє спеціальна ціна 16 500 гривень. Дана пропозиція не діє біля м. Дніпроа.

Супровід програми

Протягом 12 місяців з дня придбання програми здійснюється безкоштовна підтримка користувачів, яка включає консультації по телефону гарячої лінії 8-800-100-31-51

та отримання оновлень програмного продукту електронною поштою.

Системні вимоги

Для роботи з програмою “Віжен-Софт: Харчування в школі” комп’ютер повинен мати:

  • операційну систему Microsoft Windows;
  • процесор із тактовою частотою 1,5 ГГц або більш потужний;
  • оперативну пам’ять обсягом від 2 ГБ;
  • жорсткий диск із вільним простором не менше 250 МБ;
  • CD-ROM дисковод для встановлення програми;
  • монітор від 15”;
  • принтер формату А4 чи А3.

Для роботи з програмою не потрібно придбати будь-які додаткові програмні засоби.

Реєстрація особистого кабінету Аксіома Харчування

Щоб зареєструвати особистий кабінет Аксіома Харчування, претенденту необхідно відкрити веб-сторінку https://www.avsu.ru/, натиснути «Вхід», після чого вибрати статус користувача (батько чи співробітник). Коли на екрані з’явиться авторизаційна форма, під полями для введення реквізитів натисніть «Отримати пароль».

На наступному етапі відвідувачу ресурсу належить внести в анкету номер мобільника і e-mail, що діють, потім клікнути «Далі». Через пару хвилин претенденту надійде текстове повідомлення, що містить автоматично згенерований пароль, який залишиться вписати у відповідному полі, заверши цим процес створення особистого кабінету.

Перш ніж новий користувач зможе повноцінно користуватися сервісом, йому доведеться витратити кілька хвилин заповнення профілю. Зокрема, необхідно прикріпити до облікового запису особовий рахунок, а також внести дані учня. Як тільки відповідні маніпуляції будуть здійснені, власник особистого кабінету зможе поповнювати баланс та контролювати витрати дитини на їжу.

Якщо ви раніше реєструвалися на веб-ресурсі www.class-life.ru, процедуру створення облікового запису доведеться пройти заново, тільки цього разу на порталі www.avsu.ru. Акаунти, що існували, не були перенесені на оновлений інтернет-майданчик проекту.

Доступний функціонал

  1. Прив’язка особового рахунку до облікового запису. Програма автоматично запропонує зробити це, потрібно тільки натиснути кнопку зі знаком плюс, як це показано на картинці.
  2. Щоб дізнатися баланс, достатньо переглянути прив’язаний особовий рахунок. Стан балансу відображається в особистому кабінеті праворуч від номера рахунку.
  3. Можна отримати деталізацію досконалих поповнень і витрат за вибраним рахунком. Для цього потрібно натиснути «Гаряче харчування», «Буфет» та інші розділи, що цікавлять.
  4. Передбачено опцію переказу грошей з буфетного рахунку до «Гарячого харчування» і навпаки. Для цього заходимо до «Перекладів» і виконуємо потрібну дію.
  5. Для максимальної зручності передбачено опцію СМС інформування про стан балансу. У будь-який момент клієнт може отримати докладну виписку про витрати та поповнення, статистику харчування дитини. Також наприкінці кожного дня надходить повідомлення з інформацією про суму, що залишилася на балансі. Підключити інформування про баланс також досить легко. Заходимо до розділу «СМС-інформування» і тиснемо «Підключити».

Відновлення пароля від особистого кабінету Аксіома Харчування

Щоб відновити пароль від особистого кабінету Аксіома Харчування, зайдіть на сторінку авторизації та клацніть «Забули пароль». Рекомендується заздалегідь подбати про те, щоб мобільник, прив’язаний до облікового запису, знаходився в зоні дії мережі, оскільки саме на нього буде надіслано захисну комбінацію. Як тільки користувач введе код у спеціальне поле, йому буде запропоновано встановити новий пароль.

Для надійного захисту облікового запису рекомендуємо відмовитися від стандартних поєднань, які застосовуються для входу на різні форуми або профілі в соцмережах. Найкраще, вибрати унікальну комбінацію. Після завершення процедури її можна записати в блокнот або зберегти окремий текстовий файл.

Версія для Android

можна в “Плей Маркеті”.

Розробники надають найсвіжішу та найактуальнішу версію розробки, що дозволить знизити енергоспоживання заряду акумулятора та оптимізує взаємодію з додатком. Дитина зможе не турбуватися про те, що його смартфон може раптово (і не вчасно) розрядитися, а плавність роботи – дозволить швидко знаходити потрібну інформацію.

Утиліта дозволяє збирати дані та об’єднувати їх у статистику, яка наочно продемонструє рівень витрат, успіхів та кількість пропущених занять.

Функціонал особистого кабінету Аксіома Харчування

Функціонал особистого кабінету Аксіома Харчування включає безліч корисних опцій. Власники облікових записів можуть повноцінно контролювати якість харчування дітей, своєчасно поповнювати баланс, а також залишатися в курсі останніх подій та новин. При необхідності батьки можуть самостійно оформити замовлення на сніданок або обід для школяра, самостійно вибравши страви з представленого меню.

Якщо користувач запідозрить, що пароль від особистого кабінету став відомий третім особам, він зможе авторизуватися в сервісі і встановити нову захисну комбінацію, витративши на процедуру не більше кількох хвилин. Для коректного функціонування сервісу потрібний доступ до Інтернету.

Як перевірити баланс

Щоб перевірити баланс картки, користувачеві слід зайти в облік і ознайомитися зі станом особового рахунку, попередньо відкривши підрозділ «Мої лицьові рахунки». Якщо у Вас ще немає облікового запису на веб-порталі https://www.avsu.ru/, це легко виправити, пройшовши нескладну процедуру реєстрації.

Крім того, на сайті передбачений альтернативний спосіб перевірки та поповнення балансу, що не вимагає реєстрації та авторизації. Щоб скористатися ним, претенденту необхідно натиснути «Оплата без реєстрації», вибравши відповідний пункт в основному горизонтальному меню, після чого верифікувати особовий рахунок. Пройшовши процедуру, користувач зможе дізнатися баланс і зробити оплату, не заходячи в облік.

Що робити при втраті шкільної картки

У разі втрати шкільної картки не слід впадати в паніку, побоюючись, що кошти, які залишалися на балансі, будуть втрачені або витрачені третіми особами. Насамперед необхідно звернутися на гарячу лінію Аксіома Харчування та попросити заблокувати картку. Користування продуктом можна буде відновити після перевипуску.

При отриманні нової картки її баланс автоматично поповниться ту суму, що залишалася на рахунку на момент блокування. Якщо законні представники дитини ухвалять рішення відмовитися від участі у програмі, їм достатньо подати заяву до центру підтримки. Гроші, які залишилися на картрахунку, повернуть у готівковій формі.

Не працює інтернет аксіома

Якщо не працює інтернет-сайт Аксіома, найімовірніше техспеціалістами проводиться планове перезавантаження серверів або роботи профілактичного характеру. Зачекайте кілька хвилин і спробуйте знову зайти на веб-сторінку і авторизуватися в особистому кабінеті. Якщо збої в роботі зберігаються протягом тривалого часу, зверніться до технічної підтримки.

Оплата шкільного харчування

Для оплати шкільного харчування українцівам більше не потрібно щодня видавати чаду певну суму готівкою. Всі розрахунки здійснюються за допомогою спеціальної картки, баланс якої батьки легко перевірять та поповнять у будь-який момент. Сьогодні внести кошти на рахунок можна трьома шляхами:

  1. Скориставшись функціоналом Ощадбанк Онлайн;
  2. Зайшовши до особистого кабінету (мобільний чи десктопний);
  3. Поповнивши рахунок у терміналі Оплата.ру.

Незалежно від того, якому із запропонованих варіантів буде віддано перевагу, кошти надійдуть на картку у найкоротші терміни. Найчастіше, з моменту відправки грошей, до їх фактичного зарахування на баланс проходить не більше 5 хвилин. Документ, що підтверджує факт оплати, радимо зберігати до завершення транзакції. Якщо кошти не надходять протягом кількох годин, зверніться до гарячої лінії проекту.

Оплата через Ощадбанк Онлайн

Для оплати через Ощадбанк Онлайн зайдіть до особистого кабінету відповідного інтернет-сервісу, скориставшись стаціонарним ПК або спеціальним мобільним клієнтом. Далі необхідно відкрити підрозділ «Платежі та переклади» та обрати підпункт «Освіта». Потрібна послуга знаходиться у вкладці «ВНЗ». Гроші надійдуть на рахунок миттєво.

Переказ грошей через сайт

Щоб переказати гроші через сайт, авторизуйтесь в особистому кабінеті або внесіть оплату без реєстрації. У другий випадок потрібна попередня верифікація (ідентифікація особистості), і навіть введення індивідуальних даних дитини. Гроші будуть списані з пластикової картки, тому рекомендується завчасно впевнитись у тому, що на балансі є необхідна сума. Як і першому варіанті, поповнення лицьового рахунку відбудеться миттєво.

Оплата за допомогою терміналів

Для оплати за допомогою терміналу виберіть у меню відповідну послугу, вставте купюри в купюроприймач, дочекайтеся поки на екрані з’явиться повідомлення про успішне проведення платежу і заберіть чек. Інтерфейс платіжного терміналу розроблений таким чином, що в його особливостях миттєво розбереться не лише доросла людина, а й учень молодших класів.

З використанням цього варіанта поповнення балансу кошти зараховуються на картку протягом 2-3 хвилин. Через термінал Оплата.ру можна не тільки заплатити за харчування, але й зробити інші транзакції. Зокрема, він дозволяє внести гроші за заняття у спортивній секції або гуртку, що розвиває, а також користування іншими додатковими послугами, що пропонуються у навчальних закладах.

Інтерфейс

Мобільний додаток на смартфон, який можна встановити і на комп’ютер, зможе здивувати Вас простотою інтерфейсу та зручними нагадуваннями. Нагадування синхронізуються з електронною базою (скачується розклад занять у школі та інші) та надходять у вигляді інформаційних повідомлень.

Доступна велика база знань, яка затверджена навчальним закладом, де проходить процес навчання – це дозволяє відсікти зайві та залишити для дітей лише найкорисніші, найактуальніші знання.

Аксіома для школи – відмінне рішення, де дитячий запал і тяга досліджувати нові, сучасні технології допоможе дітям більш відповідально ставитися до своїх обов’язків! Дозволить привчитися бути самостійним і розраховувати на свої сили – ці вміння та навички стануть у нагоді у “дорослому світі”.

В інтерфейсі містяться лише актуальні (часто застосовувані) функції – це:

  • Розклад занять;
  • Стан балансу;
  • Швидкий доступ до своїх позначок та домашнього завдання.

У разі труднощів, можна перейти в особистий кабінет і звернутися в “миттєвий чат” технічної підтримки ресурсу. Час відповіді – до 3 хвилин. Оператор зможе особисто дати пораду чи усунути труднощі. Чат доступний у будь-який час доби та зможе Вам дати відповідь на мові реєстрації (доступна англійська мова).

Оплачувати харчування у будь-якому закладі, де діє даний сервіс (школа, сад, інші) – дуже зручно та практично!

Мобільний додаток Аксіома Харчування

Через мобільний додаток Аксіома Живлення батьки можуть здійснювати контроль за харчуванням дитини з екрана смартфона. Функціонал програми ідентичний декстопній версії. За скачування та використання мобільного клієнта плата не стягується. Виняток становлять витрати на придбання інтернет-трафіку, що витрачається на скачування та функціонування програми.

Програма підходить для всіх сучасних гаджетів, що працюють на Android чи iOS. Для завантаження клацніть відповідне посилання на веб-ресурсі проекту або знайдіть програмне забезпечення через магазин додатків. У другому випадку запустіть програму Play Market або App Store, і зробіть пошук за назвою «Аксіома Шкільне харчування».

Якщо запит сформований коректно, необхідний мобільний клієнт опиниться у верхній частині пошукової видачі. Саме його потрібно завантажити на згадку про смартфон. Як тільки завантаження завершиться, програма буде автоматично інстальовано. Про закінчення цієї процедури користувач дізнається із системного сповіщення, а також з появою нового значка з логотипом проекту на екрані.

Для авторизації у мобільному кабінеті застосовуються ті ж реквізити, що й у браузерній версії. Якщо обліковий запис не було створено раніше, питання можна вирішити з екрана смартфона, пройшовши реєстрацію через програму. Щоб прискорити процес входу, відмовившись від постійного введення імені та пароля, просто збережіть їх, після чого відкриття мобільного особистого кабінету відбуватиметься автоматично, запускаючи відповідну програму.

Версія для iOS

можна на офіційному сервісі покупок та завантаження безкоштовних додатків – ITunes.

Для цього достатньо ввести один із двох варіантів запитів у пошуковий рядок: – “аксіома харчування” або “аксіома шкільне харчування” та система сама запропонує розпочати встановлення. Установка займе близько 15 мегабайт вільного місця та не потребує перезавантаження мобільного телефону. Після встановлення, розпочинати роботу можна негайно! Додаток доступний англійською та українською мовами. Для того, щоб виставити мову, необхідно зайти в додаток Аксіома – налаштування – регіональність.

Технічні вимоги:

  • IOs версії 9.0 та вище
  • Iphone 5 та вище, Ipad будь-якого покоління крім 1Gen, Ipad mini будь-якого покоління

Телефон гарячої лінії Аксіома Живлення

По телефону гарячої лінії Аксіома Харчування українці, які беруть участь у проекті, можуть проконсультуватися щодо особливостей використання особистого кабінету, уточнити способи поповнення рахунку, а також отримати відповіді на всі запитання. Для зв’язку з оператором наберіть 88002503432. Дзвінок безкоштовний для всіх абонентів українських операторів.

Крім іншого, можна за допомогою електронної пошти, відправивши повідомлення на ще один спосіб звернення до техпідтримки – публікація питання в офіційній групі проекту в соцмережі. Також можна відвідати центральний офіс, що знаходиться в Нижньому Новгороді на пр. Оранжерейний, 6.

Реєстрація

Щоб отримати доступ до функціонала, необхідно зареєструватися. Щоб оплачувати харчування в Аксіомі та виконувати інші дії, необхідно створити особистий кабінет. Установи, що встановили систему AVSU, зазвичай самі реєструють батьків і дають логін і пароль для входу.

Самостійно реєстрацію можна пройти через комп’ютер на офіційному сайті процесингового центру або через мобільний додаток. Для реєстрації необхідно ввести номер телефону та адресу електронної пошти, як показано на малюнку нижче. Якщо ви бажаєте отримувати інформаційну розсилку, поставте галочку у відповідному пункті.

Натискаємо «Далі» та чекаємо на СМС з паролем для входу. За допомогою особистого кабінету здійснюється оплата за харчування у різних закладах (централізоване харчування та буфет), поповнюється та перевіряється баланс особового рахунку, переглядається виписка, здійснюються перекази, виконуються консультації з технічною підтримкою щодо харчування дитини.

Знаючи номер особистого рахунку, можна поповнювати баланс без авторизації.

Оплата харчування

Одним із головних завдань, для яких використовується програма «Аксіома», є оплата страв у їдальні. Процесинговий центр не встановлює ціни на страви та продукти – це привілей школи чи вишу. Тому умови обслуговування можуть бути різними, у деяких школах харчування коштує близько 40 гривень (включається лише обід), а в деяких – від 150 гривень і вище (включено повний комплект – сніданок, полудень, обід). Крім того, деякі школи можуть годувати дітей у борг із подальшою компенсацією витрат батьками.

Оплата шкільного харчування «Аксіома» здійснюється наступним чином: дитина приходить до їдальні, пред’являє свою картку, на якій міститься його персональна інформація (включаючи фото, щоб унеможливити використання картки третіми особами), співробітник їдальні видає йому страву та списує суму з картки. Після цього оплату харчування «Аксіома» завершено. Вносити гроші для щоденного списування можна за день до оплати або за місяць – за бажанням батьків.

Як правило, рекомендується замовляти страви не пізніше 16.00 дня, що передує дню їди. Завдяки цьому шкільна їдальня спланує меню та підготує всі страви.

Поряд із звичайним гарячим харчуванням батьки можуть передбачити купівлю продуктів у шкільному буфеті. У власному кабінеті для цього є окремий баланс. Можна класти гроші безпосередньо на нього або переказувати з балансу гарячих страв. Процедура покупки аналогічна їдальні: учень пред’являє карту, працівник звіряє фото, відпускає продукти та списує з картки гроші.

Оплата дитячого харчування «Аксіома», а точніше, поповнення балансу картки може бути здійснено безліччю способів.

По-перше, поповнення через інтернет. Це найпоширеніший спосіб. Для цього потрібно перейти на офіційний сайт процесингового центру, вибрати необхідний рахунок (якщо в школі навчається більше однієї дитини, на кожну заводиться окремий рахунок) та поповнити її. Тут необхідно вибрати, на який саме баланс буде зараховано кошти – для гарячих страв чи буфету. Після цього слід погодитися з підтвердженням – яким конкретно особовий рахунок буде зарахований платіж, який саме субрахунок і розмір суми платежу. Далі заповнюється стандартна форма інтернет-оплати: ті, хто бодай раз стикався з покупкою товарів в інтернет-магазинах, не побачать нічого нового. Вказуються реквізити: вид картки (Visa або Master Card), її номер, дата закінчення терміну дії та CVV-код. Після цього платіж вважається завершеним.

Гроші при цьому способі оплати надходять на рахунок протягом години.

По-друге, поповнити рахунок можна у відділенні банку чи банківським переказом. Процедура немає якихось особливостей, потрібні лише реквізити компанії, з цього приводу буде проведено переклад.

Використовуючи банківський переказ, кошти можуть бути зараховані на рахунок упродовж 1-5 банківських днів. Вкрай не рекомендується використовувати цей метод, оскільки він включає ручну обробку даних співробітниками банку і витрачає занадто багато часу.

По-третє, інтернет-банкінг (або термінали оплати). Як приклад розглянемо найпопулярніший банк в Україні – Ощадбанк, а точніше його додаток – Ощадбанк Онлайн. Алгоритм наступний: входимо в додаток, переходимо на вкладку з переказами та платежами, вибираємо графу «Освіта» та «ВНЗ, школи та ін.». Далі у пошукове вікно вбивається «Аксіома шкільне харчування», вибирається компанія та здійснюється стандартний платіж через Ощадбанк Онлайн.

Існує можливість у сервісі Аксіома шкільне харчування сплатити без реєстрації. Це актуально для тих, хто не може увійти до свого особистого кабінету. Щоб провести в «Аксіома» оплату харчування без реєстрації, слід перейти на сайт процесингового центру, вибрати вкладку «Оплата без верифікації» та провести платіж за реквізитами рахунку учня. Аналогічно оплата здійснюється через термінали центру, Ощадбанк тощо.

Перелік документів для оформлення безкоштовного харчування

Для багатодітних сімей (багатодітною вважається сім’я, де троє або більше неповнолітніх дітей, або повнолітня дитина навчається в освітньому закладі) :

  1. Заява із зазначенням віку всіх дітей. З 18 років — вказати, де працює, навчається дитина, надати довідку з місця навчання (що навчаються на денному відділенні).
  2. Свідоцтва про народження всіх дітей, СНІЛС дитини
  3. Копія документа, що підтверджує статус багатодітної родини. Посвідчення копіюється з трьох сторін.

Для дітей сиріт або під опікою:

  1. Заява опікунів
  2. Копія свідоцтва про народження дитини, СНІЛС дитини
  3. Копія Постанови про опіку.
  4. Акт класного керівника.

Для дітей-інвалідів:

  1. Заява
  2. Копія свідоцтва про народження дитини, СНІЛС дитини
  3. Довідка щодо інвалідності.
  4. Довідка про реєстрацію

Для малозабезпечених сімей:

  1. Заява
  2. Довідка про реєстрацію за місцем проживання (перебування)
  3. Копія свідоцтва про народження всіх дітей, СНІЛС дитини
  4. Довідки про доходи всіх членів сім’ї, що спільно проживають: для працюючих — за формою N 2-ПДФО за 3 останні місяці, що передують місяцю звернення; з місця роботи про перебування у відпустці для догляду за дитиною; розмір пенсії (для непрацездатних членів сім’ї); про здійснення догляду за непрацездатним громадянином, членом сім’ї (інвалідом І групи, інвалідом з дитинства І групи, а також за старим, що потребує укладання лікувального закладу в постійному сторонньому догляді або досяг 80 років); про розмір одержуваної щомісячної допомоги на дітей; копії податкових декларацій про доходи за розрахунковий період, засвідчені податковим органом за місцем подання декларацій (для індивідуальних підприємців)
  5. Довідка із Соцзабезу про отримання допомоги.
  6. Копія свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця за формою №Р61003 або довідка про відсутність реєстрації як індивідуального підприємця (для всіх працездатних членів сім’ї малозабезпечених громадян), копія свідоцтва ІПН.
  7. Документи, що підтверджують дії батька з метою стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини (дітей) з іншого батька, або копія нотаріально завіреної угоди про сплату аліментів, згідно зі статтею 100 Сімейного кодексу (для батьків, які не одружені або проживають окремо).
  8. Копія трудової книжки та довідки про реєстрацію у службі зайнятості як безробітний (для всіх непрацюючих працездатних членів сім’ї малозабезпечених громадян)

Шановні батьки!

Організацію харчування у МБОУ «Школа №51 «Центр освіти» здійснює муніципальне підприємство МП «Дитяче харчування» .

Співтовариство МП «Дитяче харчування» ВКонтакте: www.vk.com

Контракт із МП «Дитяче харчування» (див. PDF, 2.31 Мб)

Всі питання, що виникають, ви можете поставити відповідальному за харчування від МП «Дитяче харчування» Новиковій Галині Петрівні за тел.: 32-20-19 .

Питання щодо організації харчування у школах міста Рязані можна поставити за телефоном 25-62-01 (приймальня управління освіти та молодіжної політики адміністрації міста Рязані).

Про зміну порядку організації харчування учнів (див. PDF, 734 Кб)

Зразкове п’ятнадцятиденне циклічне меню (див. PDF, 1.11 Мб)

Постанова про внесення змін до постанови адміністрації міста Рязані від 14.12.2012 № 6522 «Про затвердження Порядку організації харчування учнів у муніципальних освітніх школах міста Рязані» (див. PDF, 181 Кб)

Нагадуємо Вам, що необхідно своєчасно поповнювати баланс особового рахунку Вашої дитини через термінал, що знаходиться у школі. Поповнення відбувається без комісії. Для цього необхідно:

  • натиснути кнопку “Школа”;
  • далі “Харчування”;
  • далі “Гаряче харчування” або “Буфетна продукція”;
  • запровадити особовий рахунок дитини (8 цифр).

Вартість сніданків та обідів з 1 січня 2019 року:

  • сніданок – 30 гривень;
  • обід – 52 гривні 40 копійок.

Для покупок буфетної продукції кожній дитині необхідно мати на руках електронну пластикову картку, яку учні отримали у школі.

Перевірити баланс особового рахунку Вашої дитини Ви зможете через термінал, натиснувши «Перегляд балансу».

Як зареєструватися на порталі Аксіоми та як платити тут за харчування

Отже, якщо установа, в якій навчається ваша дитина, співпрацює з Аксіомою, то для того, щоб здійснити оплату, необхідно насамперед знайти сайт цієї організації — для цього в пошуковій системі слід ввести запит, наприклад, «аксіома харчування в школах», «скул оплата аксіома». Сайт, який потрібно знайти – https://www.avsu.ru.

Слід зазначити, що свій сайт Аксіома зробила досить зрозумілим для недосвідчених користувачів. Реєстрація батьків (чи інших законних представників) відбувається тут на сторінці входу до системи.

Щоб зареєструватися, необхідно:

  • запровадити телефонний номер (у десятизначному форматі);
  • ввести е-мейл;
  • клацнути «Далі».

Сервіс надішле SMS з паролем, який треба ввести в новому вікні. Після цієї дії буде доступний сам Особистий кабінет батька.

Потім ви будь-якої миті можете увійти до цього Особистого кабінету, просто ввівши телефонний номер та пароль. Особливу увагу в цьому онлайн-кабінеті треба звернути на вкладку “Мої лицьові рахунки”. Трохи нижче за неї буде посилання «Прив’язати особовий рахунок». Необхідно натиснути на неї, а потім у новій формі вбити дані учня – прізвище, ім’я, клас і, найголовніше, спеціальний восьмизначний рахунок. Його зазвичай попередньо видають дитині у школі. І, звичайно, без номера особового рахунку нічого сплатити не вийде.

Сервіс «Аксіома» працює таким чином, що гроші списуються з рахунку кожен навчальний день. Але при цьому батьки самі мають право вирішувати, як часто поповнювати баланс — оплата харчування може здійснюватися раз на місяць, щотижня або навіть щодня.

Майте на увазі, що в школах, як правило, замовлення харчування відповідальною за це особою відбувається за день до накриття столів і, як правило, до 16:30. З іншого боку, деякі школи дають можливість дитині один раз поїсти в борг.

Вхід в особистий кабінет

Цікаво, що на порталі avsu.ru можна зробити кошти навіть без реєстрації. При вході у відповідний розділ з’являється спеціальна форма, де треба вказати особистий рахунок школяра, суму та натиснути на плашку «Заплатити». Безпека всіх платежів тут забезпечена технологіями захищеного з’єднаннями та двофакторної автентифікації. А ось перевірити баланс Аксіома без реєстрації не дозволить — такого функціоналу на порталі поки що немає.

Поповнення рахунку без реєстрації

Якщо у вас виникнуть питання щодо користування онлайн-сервісом, то можна зателефонувати за телефоном гарячої лінії 88005552129 і проконсультуватися зі спеціалістами.

Додаток сервісу Аксіома

Існує ще й програма Аксіома під платформи iOS та Android. Власне, додаток дає майже такі можливості, як і онлайн-кабінет на порталі – за його допомогою можна перевіряти баланс та оплачувати харчування у школі. Також воно дозволяє завантажувати історію операцій за ту чи іншу дату до Особистого кабінету процесингового сервісу, переказувати гроші між декількома рахунками (якщо їх кілька).

Заслуговує на увагу тут і розділ «Інформація», де надаються докладні відомості про те, на яких умовах проект діє у тій чи іншій школі. А в розділі «Коригування заявки» користувач, після верифікації, може, наприклад, прибрати дошкільника з харчування або навпаки — причому буквально в один дотик по екрану смартфона.

На додаток, як і на порталі, можна знайти чат, за допомогою якого можна зв’язатися з адміністрацією.

Серед переваг програми також можна вказати:

  • інтерфейс адаптований спеціально під смартфони;
  • порівняно невелика вага (менше 10 гігабайтів).

Додаток на телефон

Інші можливості сервісу Аксіоми

Через онлайн-кабінет Аксіоми можна платити не лише за централізовані сніданки, полуденки та обіди, а й за буфет. Крім того, тут можна переглядати меню в їдальні в школі та придбані дитиною страви та напої протягом навчального дня.

Важливо й те, що сервіс дозволяє оплачувати додаткові освітні послуги та переказувати гроші на потреби навчального закладу — велика зручність у тому, що батькам не треба самим з’являтися до школи та передавати гроші своїй дитині.

За допомогою онлайн-кабінету на порталі Аксіоми батьки також можуть здійснювати контроль за відвідуваністю дитини. Цього можна досягти шляхом налаштування SMS-інформування про проходження дитини через турнікет на охоронному пункті у шкільній будівлі.

Проект Аксіома також пропонує оснащення навчальних закладів особливою системою турнікетів і касових апаратів, які спеціально створені для роботи з електронними картками учнів (їх також випускає Аксіома). Саме ці карти використовуються для обліку відвідування дитиною школи, а також для оплати харчування.

Якщо дитина з якихось причин втратить картку, можна без проблем замовити нову, зателефонувавши за вказаним телефоном гарячої лінії. Як тільки картка харчування буде готова, дитина зможе забрати її у школі.

І як би дитина не хотіла цього, перевести в готівку кошти з картки самостійно вона не зможе – так спеціально задумано розробниками. Проте батькам ця опція доступна — для цього слід прибути з паспортом на КШП (комбінат шкільного харчування) і подати заяву на видачу грошей за встановленою формою. При цьому батькам не слід забувати, що шкільна карта від центру Аксіома не може застосовуватися для цілей, пов’язаних із підприємницькою діяльністю.

Сервіс Аксіома дозволяє батькам не турбуватися про харчування дитини

Кожен учень отримує спеціальну пластикову картку. При відвідуванні школи вони прикладають її до турнікету і можуть увійти до будівлі. У цей час система повідомляє батьків про те, що дитина прийшла до школи. При відвідуванні їдальні, коли дитина купує собі гарячий обід чи щось у буфеті, вона розплачується карткою. На неї попередньо зараховують гроші батьки. Працівник їдальні при зчитуванні картки бачить фото учня (це унеможливлює використання чужої карти), а всі дані про купівлю заносяться в базу. Пізніше батьки матимуть змогу побачити, що купили їхні діти. Відхід зі школи також супроводжується докладанням картки до турнікету та оповіщенням батьків.

Особистий кабінет співробітника

У програмі «Аксіома шкільне харчування» кабінет співробітника – це обов’язкова умова участі у проекті. Кожен педагог, який працює в освітній установі, зобов’язаний зареєструватися в системі, вести облік, приймати платежі тощо. за допомогою спеціального сервісу.

«Аксіома шкільне харчування»: особистий кабінет співробітника – реєстрація

Викладачі позбавлені необхідності самостійної реєстрації в системі. Якщо батьки повинні вказувати номер свого мобільного телефону, який використовуватиметься як логін, то працівники автоматично реєструються під час укладання договору між процесинговим центром та освітньою установою. Кожному вчителю видається унікальний логін та пароль для входу.

Можливості

Кабінет вчителя призначається, в першу чергу, для позбавлення рутинних операцій з обліку. З його допомогою викладач може:

  • Вчасно отримувати інформацію про відвідуваність учнів . Єдина інформаційна база показує, хто з дітей є у школі чи вузі, а хто відсутній.
  • Інформувати батьків про платежі та збирати гроші через спеціальну платіжну систему. Раніше кожен викладач був змушений вручну збирати готівку з батьків, вести облік (хто і скільки здав), нести матеріальну відповідальність та передавати зібрані кошти у повному обсязі керівнику освітньої установи. Тепер вчителі позбавлені цієї складної процедури: все автоматизовано, за допомогою безготівкових переказів гроші перераховуються на рахунок школи чи інституту, а завдання педагога зводиться лише до контролю за збором коштів. З іншого боку, це дозволяє нівелювати можливість крадіжки частини зібраних коштів із боку вчителя.
  • Інформувати батьків про баланс карти дитини. Якщо батьки не можуть дізнатися, скільки на карті у дітей доступних коштів, класний керівник за допомогою «Аксіома харчування» особистого кабінету співробітника зможе побачити доступний баланс усіх своїх підопічних.
  • Спростити безліч процедур: система дозволяє автоматизувати розподіл коштів на харчування учнів, оперативно підготувати необхідні звіти державним органам тощо. Зазвичай, викладачі займаються всім цим вручну, а завдяки проекту все стає автоматизованим.

Особистий кабінет у системі «Аксіома» потрібний не лише батькам, а й персоналу навчального закладу. Ця система однаково корисна для всіх, економить час і дозволяє більш уважно ставитись до дітей.